Czym zajmuje się autoszrot?

Posiadanie własnego samochodu to ogromna wygoda. Używamy go do dojazdów do pracy, na zakupy czy też gdziekolwiek indziej. Nie musimy korzystać z komunikacji miejskiej czy kolei, które nie zawsze dowiozą nas tam gdzie chcemy.

Wygoda to jedna strona medalu, niestety samochód to też spore wydatki. Opłaty na wszelkie niezbędne ubezpieczenia i przeglądy. Koszty rosną bardzo mocno w przypadku poważnej usterki. Musimy kupić części i oczywiście zapłacić mechanikowi za zamontowanie ich. Nowe części nie są tanie a po doliczeniu robocizny, kwota staje się znaczna. Na szczęści można ją obniżyć udając się do autoszrotu.

Olbrzymi wybór części

Części z autoszrotu są wysokiej jakości, przed sprzedażą przechodzą drobiazgową kontrolę. Klient musi być zadowolony z zakupu. Możemy mieć wątpliwości czy używane elementy to dobry pomysł. Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że dobry. Objęte są również gwarancją, co tylko potwierdza ich wysoką jakość. Ważny jest również ogromny wybór części obejmujący również elementy karoserii jak na przykład drzwi czy maska.

auto-do-zlomowania

Bardzo często możemy natrafić na prawie nowe części pochodzące z samochodu powypadkowego. Nabyć możemy je osobiście wybierając się na szrot, ale to niejedna opcja. Możliwy jest też zakup przez Internet, ponieważ autoszroty często oferują taką usługę. Daje nam to możliwość porównania asortymentów różnych firm i wybrania najlepszego dla nas rozwiązania.

Kolejne zalety autoszrotu

Autoszrot to nie tylko sprzedaż używanych części do samochodów. Tego typu firmy prowadzą również skup aut. Możemy sprzedać tam uszkodzony samochód, którego nikt nie chce od nas kupić. Mamy też możliwość pozbycia się pojazdu powypadkowego, na którego sami kupca z pewnością nie znajdziemy. Szroty posiadają własny transport, więc znika problem z dostarczeniem samochodu.

Auta na szrocie trafiają do złomowania albo kasacji. Ta druga poprzedzana jest demontażem wszystkich części, które nadają się jeszcze do ponownego używania. Reszta zostaje zutylizowana zgodnie z przepisami o ochronie środowiska.

W wielu przypadkach w autoszrocie możemy liczyć na usługi wulkanizacyjne, jeżeli mamy uszkodzone opony. Mamy też okazję nabyć, jeżeli jest taka konieczność, używane ogumienie. Jeżeli też na przykład poszukujemy felg w dobrej cenie to również znajdziemy coś dla siebie. Jeśli jesteśmy już przy cenie to warto dodać, że wszystkie części i usługi są w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Jak obrazują powyższe przykłady, autoszrot posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich są doskonałej, jakości części samochodowe w dogodnej cenie. Możemy znaleźć praktycznie wszystko, co będzie nam potrzebne. Oprócz tego mamy możliwości sprzedania niesprawnego samochodu, który zalega nam w garażu czy na podwórku. Podobnie jest z autem po wypadku, które nadaję się tylko do kasacji.