Jak pracuje kierowca CE w Anglii?

Praca kierowcy CE w Anglii polega na kierowaniu samochodem dostawczym – najczęściej tirem. Jest to rodzaj pracy, na którą chętnie decydują się polscy kierowcy, ze względu na atrakcyjne zarobki i na godne warunki pracy. Coraz częściej można liczyć na kontrakt z renomowanymi firmami.
Kierowca CE w Anglii jest upoważniony do prowadzenia samochodów ciężarowych. Tiry oraz tiry z przyczepą stanowią samochód służbowy.

Jak wygląda taka praca kierowcy CE?

Każdy kierowca, który decyduje się na wyjazd do Anglii, by pracować jako kierowca CE, może liczyć na zapewnienie godnych warunków pracy. Rozwożenie towaru, mebli i innych dóbr po całym kraju, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego też, w dzisiejszych czasach, firmy pośredniczące oferują możliwość podjęcia się pracy kierowcy w angielskich firmach.

Z uwagi na zjawisko, iż od wielu lat, coraz większa liczba Polaków emigruje do Anglii, pośrednicy i właściciele firm oferują atrakcyjne zarobki i premie. Jest to duża zachęta dla osób, które pracują jako kierowcy tirów w Polsce. Znacznie większe korzyści, jakie płyną z pracy w Anglii na stanowisku kierowcy, przemawiają do niejednej osoby.

Gdzie można pracować jako kierowca CE?

Kierowca CE w Anglii może być dostawcą towaru w:

  • Firmie meblowej,
  • Hurtowni spożywczej,
  • Firmie handlującej na zasadzie retail.

kierowca w angliiTe trzy wymienione rodzaje firm, są najczęstszymi pracodawcami kierowców CE. Osoba, która prowadzi tira, musi mieć odpowiednie prawo jazdy, doświadczenie i orientację w terenie. Anglia, jako zupełnie obcy kraj, różni się od Polski przede wszystkim stroną ulicy, po której prowadzi się samochód. Kierowca najczęściej wysyłany jest z towarem w różne miejsca w Anglii lub do innych krajów, by dostarczyć zamówiony towar do klienta. W przypadku, gdy kierowca jest zatrudniony firmie prowadzącej sieć supermarketów, jego zadaniem jest rozwożenie odpowiedniej ilości palet do konkretnych supermarketów na terenie kraju lub danego regionu.
Praca kierowcy CE jest bardzo odpowiedzialna – tir jest wymagającym pojazdem, a za wszystko, co znajduje się w przyczepach, odpowiada właśnie kierowca. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że korzyści, jakie płyną z takiej pracy, są o wiele większe. Duże wypłaty, premie uznaniowe, różne zadania czy zwiedzanie wielu regionów Anglii czy innych krajów, to podstawowe powody, które zatrzymują w Anglii Polaków na wiele lat. Warto również dodać, że znacznie wzrasta liczba cenionych firm, w których zatrudnia się coraz więcej Polaków. Jest to kolejny plus pracy na stanowisku kierowcy.
W pracy kierowcy CE w Anglii, liczy się przede wszystkim doświadczenie. Kierowca bowiem, musi obowiązkowo znać zasady, na jakich odbywa się dostawa, rozładunek i załadunek towaru. Wszelkie wyżej wymienione umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca CE, są obowiązkowe w każdej firmie.