Jak wygląda praca hydraulika?

Praca w charakterze hydraulika jest obecnie bardzo ceniona i taki fach gwarantuje zdobycie stałej posady. Pogotowie hydrauliczne zajmuje się głównie wykonywaniem prac instalacyjnych i montażowych oraz dbaniem o prawidłowe działanie instalacji ciepłej i zimnej wody, instalacji gazowych czy centralnego ogrzewania. Do jego obowiązków zalicza się również kontrolowanie sprawności rur doprowadzających do domów wodę, gaz oraz tych odprowadzających ścieki. Oprócz tego zajmuje się on również uszczelnianiem i spawaniem rur w zależności od ich przeznaczenia, montażem wyspecjalizowanych urządzeń np. do pomiaru przepływu wody lub ciśnienia. Osoba trudniąca się tym zawodem jest potrzebna nie tylko do naprawiania nagłych domowych awarii.

Zadania hydraulika

Hydraulik jest potrzebny również do pracy na otwartej przestrzeni, przy kopalniach czy na halach produkcyjnych.Praca w tym zawodzie nie zalicza się do rutynowych, a każdy dzień wiąże się z nowymi doświadczeniami. Nie zapominajmy, że zawód ten, z pozoru łatwy, jest bardzo odpowiedzialny. Złe wykonanie pracy może stanowić zagrożenie nie tylko dla użytkowników, ale i dla pracowników zajmujących się daną siecią. Zawód ten wiąże się także z pewnymi poświęceniami. Niektóre poważne awarie wodociągowe zdarzają się w nocy i wymagają jak najszybszej interwencji. Pogotowie hydrauliczne z tego względu musi pogodzić się z koniecznością pracy nieregularnie, w różnych godzinach.

Dla kogo?

Czyszczenie kanalizacji - ZOTO Warszawa

Pracę w charakterze hydraulika może podjąć każdy kto ukończył szkołę zawodową o profilu hydraulicznym. Wykształcenie to w połączeniu z praktyką u doświadczonego hydraulika pozwoli uzyskać cenną i kluczową wiedzę praktyczną wystarczającą do samodzielnej pracy w tym zawodzie.Innym sposobem na zdobycie tego fachu jest ukończenie kursu dla hydraulików. Jednak mimo zaświadczenia o wiedzy teoretycznej, odbycie stażu i nauczenie się wszystkiego w praktyce jest niezbędne.

Zarobki hydraulika

Hydraulik może pracować samodzielnie jako firma jednoosobowa lub może wchodzić w skład zespołu pracowników konkretnej firmy. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele korzyści. Samemu regulujemy czas pracy, a wszelkie przychody trafiają bezpośrednio do nas.  Niezależnie, którą z opcji wybierzemy możemy spodziewać się sukcesu. Pracy z pewnością nie zabraknie, a to z racji panującego niegdyś trendu, kiedy to znaczna część polskich fachowców wyjechała za granicę. Specjaliści bez problemu znajdą zatrudnienie w miastach, na wsiach może to być trochę trudniejsze. Pensja hydraulików zależy od wielu czynników i znacząco się waha, przeważnie mieści się w zakresie 1800zł-3500zł miesięcznie na rękę. W miastach jest wyraźnie większa niż na wsiach. Pracując dla większej firmy hydraulik może liczyć na dodatkowe benefity np. służbowy samochód czy telefon komórkowy. Jednego możemy być pewni, niezależnie od miejsca, w którym podejmiemy pracę, wykonując swój fach z pewnością zostaniemy docenieni.