Kolorowe taśmy LED można stosować wszędzie!

Oświetlenie LED znajduje swe zastosowanie zarówno w domach, jak i w przestrzeniach miejskich czy ogrodowych. W realizacjach świetlnych coraz częściej sprawdzają się też tak zwane taśmy LED-owe.

Ich łatwy montaż pozwala na uniknięcie nawet drobnych szkód w istniejącej już instalacji elektrycznej i zrealizowany może być przez zwykłego amatora tego typu aranżacji. Sama taśma zbudowana jest natomiast z modułów wyposażonych w trzy diody, które emitują światło o różnym kolorze. Jakie są jednak rodzaje taśm? I na który typ powinniśmy się zdecydować biorąc pod uwagę nasze potrzeby?

Rodzaje taśm LED-owych ze względu na użyte w nich diody

taśmy LED

Rodzaje taśm LED zależą od diod, które wykorzystywane są przy ich produkcji. Pierwsze, a więc diody LED 3528 odznaczają się niskim zużyciem energii i niskimi kosztami ich zakupu. Dzięki nim skutecznie podświetlić można szafki czy listwy przypodłogowe.

Drugie, diody LED 5050 są już nieco mocniejsze, a więc pobierają więcej prądu. Służą między innymi oświetleniu bocznemu schodów. Kolejne, diody 2835 charakteryzują się zwiększoną żywotnością i oceniane są jako najoszczędniejsze taśmy. Natomiast ostatnie, diody 5630 dorównują swą mocą oświetleniu, które emitują lampy uliczne.

W zależności od potrzeb miejsca w którym taśmy mają być zamontowane i efektów, jakie chce się uzyskać – wybór może być różny. Z całą pewnością, warto jednak znać podstawowe parametry każdej z dostępnych na rynku taśm, by przy zakupie nie popełnić błędu.

Kolorowe taśmy LED można stosować wszędzie

Kolorystyka, to kolejny czynnik determinujący rodzaje taśm LED. Pod tym względem można je bowiem podzielić ze względu na temperaturę i barwę emitowanego strumienia świetlnego. Kolorowe taśmy, a więc białe, jednokolorowe-mono czy jednokolorowe RGB mogą świecić zarówno na czerwono, zielono, niebiesko, różowo czy żółto. W zależności od gustu zdecydować możemy się więc na kolor najbardziej nam odpowiadający.

Co więcej, diody jednokolorowe RGB zapewniają też zmienną barwę światła. Wszystkie tego typu urozmaicenia znajdują zastosowanie przy bardziej wymagających aranżacjach.

Zalety taśm LED – nasycenie, żywotność, ekologia

Taśma LED

Taśmy LED ze względu na cały szereg zalet są produktem w który z całą pewnością warto zainwestować. Po pierwsze, wspomniane już kolory są niezwykle intensywne. Nasycenie, mimo braku dodatkowych filtrów jest wystarczające, a nawet przewyższające standardowe rozwiązania oświetleniowe.

Co więcej, system LED jest bardzo szybki, a to oznacza, że zaświeca się i gaśnie praktycznie automatycznie. Nie ma tu potrzeby odczekania kilku sekund, aż światło zacznie działać lub się wyłączy. Poza tym, taśmy LED są zazwyczaj bardzo małych rozmiarów i cechują się długą żywotnością. Cała energia przeznaczana jest bowiem na światło, a nie na ciepło.

Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, szerokie właściwości ekologiczna, a także bezpieczne dla człowieka napięcie zasilania, to kolejne zalety przemawiające na korzyść taśm LED. Gdy dodać do tego jeszcze łatwość sterowania – wychodzi nam produkt praktycznie idealny.

 Gdzie kupić odpowiednie dla siebie taśmy LED?

Sklepy oferujące rozwiązania w zakresie oświetlenia LED funkcjonują zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Zanim podejmiemy decyzję w którym chcemy dokonać zakupów, warto jednak zapoznać się z charakterystyką oferowanych przez nich produktów. Nie każde bowiem są równie funkcjonalne i produkowane zgodnie z wytycznymi.

taśmy LED Warszawa

LumenTec oferuje na przykład produkty opatrzone nie tylko stosownymi certyfikatami, ale też potwierdzone jakościowo rzeczywistymi testami.

Firma udziela również 24-miesięcznej gwarancji, co oznacza, że jeśli do dwóch lat od zakupu z nasze żarówki będą sprawiały problemy – możemy to zgłosić producentowi. W zależności od sytuacji ten dokona stosownej wymiany lub zwróci nam pieniądze.

Co więcej, LumenTec zapewnia też, że do produkcji swoich towarów używa tylko i wyłącznie najwyższej jakości podzespołów. Ich realizacja poparta jest natomiast dyrektywą ROHS. Przy takich wskaźnikach, mamy więc pewność najwyższej jakości produktów. Poza tym, oferta na stronie jest na tyle szeroka, że z całą pewnością nawet najbardziej wymagający klient będzie w stanie wybrać coś dla siebie.