Naprawa pieców gastronomicznych – na co zwracać uwagę wybierając firmę serwisową?

Inwestycja w wysokiej jakości piec gastronomiczny wymaga również zadbania o dobre zaplecze serwisowe. Właściwie konserwowany i eksploatowany piec będzie mógł posłużyć dłużej, zachowując swoją funkcjonalność i wydajność, niemal jak w przypadku nowego produktu. Czym się kierować przy wyborze właściwej firmy serwisowej?

Kwalifikacje i autoryzacja

Najlepiej, aby wynajmowani specjaliści posiadali wymagane uprawnienia oraz ukończone szkolenia serwisowe z zakresu obsługi i konserwacji pieców konwekcyjno-parowych. Jest to gwarancja, że sprzęt zostanie powierzony wykwalifikowanemu personelowi, który potrafi bezpiecznie skontrolować pracę urządzenia, przeanalizować błędy systemowe, tak aby dokonać poprawnej naprawy usterki.

Zdając się na pomoc fachowca, który nie reprezentuje ani autoryzowanego serwisowania, ani nie posiada niezbędnych szkoleń, można narazić się na nieodwracalne straty, nawet w postaci trwałego uszkodzenia pieca. W celu zagwarantowania najwyższej jakości usługi i bezpieczeństwa personelu obsługującego urządzenie, nie warto oszczędzać na profesjonalnym serwisie.

Mobilność

Aby działalność gastronomiczna nie przynosiła znacznych strat, likwidacja awarii pieca gastronomicznego musi nastąpić jak najszybciej. Warto poszukiwać firm, które potrafią usunąć usterkę nawet w ciągu dwudziestu czterech godzin od zgłoszenia, niezależnie od pory dnia. Firma Serwis Rational naprawia piece gastronomiczne w Warszawie i odpowiada za autoryzowany serwis oraz instalację jednych z najlepszych na międzynarodowym rynku pieców gastronomicznych Rational. Potrafi w błyskawiczny sposób obsłużyć klienta na całym terenie województwa mazowieckiego. Oprócz tradycyjnego kontaktu telefonicznego i mailowego, usterkę można zgłaszać poprzez specjalny formularz, dostępny na oficjalnej stronie serwisu.

piec konwekcyjno-parowy

Kompleksowa usługa

Przy wyborze profesjonalnej opieki serwisowej warto zwrócić uwagę, czy obejmuje szeroki zakres usług, poprzez pełną kontrolę stanu technicznego urządzenia. Godne zaufania firmy korzystają ze specjalnej listy kontrolnej, która wyznacza standardy dokonywanego przeglądu technicznego, opracowanego przez niemiecką centralę Rational.

Oprócz sprawdzenia szczelności układu hydraulicznego, instalacji elektrycznej, prowadzi również drobne regulacje pracy urządzenia oraz sprawdza aktualne sterowniki, które są odpowiedzialne za pracę pieca. W przypadku serwisowania pieców gazowych zapewnia pełen test szczelności instalacji gazowej wraz z pomiarem ciśnienia gazu. Niektóre firmy oferują gotowe pakiety, które ułatwiają wybór najbardziej optymalnego zakresu usług, szczególnie jeśli się jest początkującym przedsiębiorcą.

Poza naprawą, zostanie się poinstruowanym jak właściwie myć oraz pielęgnować dany piec gastronomiczny, aby wydłużyć jego żywotność. Jeśli obsługa spełniła oczekiwania, warto z daną firmą podpisać umowę serwisową, która będzie zapewniać stały i systematyczny nadzór dla pracującej maszyny. W przypadku wystąpienia nagłej awarii, zgłoszona usterka zyskuje najwyższy priorytet, który przekłada się na podjęcie szybkiej i skutecznej interwencji.

Oryginalne części zamienne

Kiedy zaistnieje potrzeba wymiany zepsutego elementu pieca gastronomicznego, autoryzowane firmy serwisowe korzystają wówczas tylko z oryginalnych części zamiennych, Jeżeli dany model pochodzi ze starej albo najnowszej linii produkcyjnej, który jest już trudno dostępny albo bardzo nietypowy, profesjonalna obsługa jest w stanie sprowadzić niezbędną część bezpośrednio od dystrybutora, nawet w ciągu doby.

Aby piec działał jak najdłużej sprawnie oraz bezpiecznie należy również korzystać ze specjalistycznych środków chemicznych, służących do czyszczenia, w postaci firmowych odkamieniaczy, płynów oraz tabletek myjących, pielęgnacyjnych i nabłyszczaczy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wybór profesjonalnej firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie oraz składa się z nieustannie przyuczającej się, specjalistycznej kadry, to najlepsza inwestycja, jaką można dokonać. Podejmując się stałej współpracy z autoryzowanym serwisem można mieć gwarancję, że usterka zostanie błyskawicznie znaleziona oraz zlikwidowana. Ponadto, systematycznie i należycie prowadzona konserwacja pieca to najlepsza strategia, aby zaoszczędzić bezcenny czas oraz pieniądze na kolejne naprawy.