Stopery do uszu

Praca na budowie w głośnych warunkach może niekorzystnie odbić się na słuchu. W zakładach pracy użycie specjalistycznych stoperów jest wymagane już wtedy gdy natężenie dźwięku przekracza 80 dB. Zatyczki do uszu zagwarantują bezpieczeństwo pracy i zadbają o nasz słuch.

Charakterystyka stoperów do uszu

 

Obecnie stopery są konstruowane w ten sposób by zniwelować uczucie nacisku i pełnej izolacji. Miękki i elastyczny materiał zagwarantuje komfort noszenia. Wysokiej jakości stopery są wykonane ze specjalistycznego tworzywa, które rozszerza się pod wpływem ciepła ciała i dopasowuje się do kanału słuchowego. Gwarantuje nam to wygodę oraz silny efekt wytłumiający dźwięki. Stopery często zaopatrzone są one w specjalistyczny filtr który pozwala na dopływ powierza do kanału słuchowego. Specjaliści cały czas ulepszają dotychczasowe modele, tak by zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo. Zatyczki mogą być produkowane z różnego rodzaju materiałów. Sylikonowe i piankowe są najpopularniejsze. Warto zwrócić uwagę na ich budowę. Stopery w zawierające kilka poziomów, wyglądające jak spirala, zazwyczaj nie gwarantują całkowitego wygłuszenia tylko równomiernie wyciszają pasmo. Wciąż słyszymy to co dzieje się wokół nas jednak jest to znacznie cichsze. Dzięki takiemu kształtowi zatyczek będziemy mogli utrzymywać stały kontakt ze współpracownikami, co może zapobiec niebezpiecznym sytuacją. Niektórzy decydują się na stopery całkowicie wygłuszające. Będą one przydatne do krótkotrwałych, ale naprawdę głośnych prac budowlanych. Stopery niekiedy możemy znaleźć wraz z różnymi dodatkami. Mogą być one połączone wygodnym sznurkiem lub posiadać oryginalne poręczne etui. Kupując zatyczki, dobrym pomysłem jest wyposażenie się w płyn pozwalający na oczyszczenie naszych stoperów z brudu i nadmiaru woskowiny. Podczas użytkowania stoperów nasz naskórek jest podrażniany co skutkuje większą ilością wydzielanej wosku. Płyn w formie sprayu możemy nabyć przez Internet już w granicach 20 zł. Dzięki niemu pozbędziemy się zarazków i zanieczyszczeń, co zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania zatyczek.

Gdzie kupić stopery do uszu?

 

Stoper możemy kupić w sklepach i marketach budowlanych. Stopery z apteki nie zapewnią wystarczającej ochrony podczas pracy np. na budowie. Warto poszukać specjalistycznych zatyczek, które umożliwią nam wykonywanie swoich obowiązków w naprawdę głośnym otoczeniu. Możemy także zdecydować się na zamówienia stoperów przez Internet. Korzystając z tego sposobu z łatwością znajdziemy interesujący nas produkt, a może nawet uda nam się trafić na dobrą promocję. Ceny zatyczek mogą się znacząco różnić. Wybierając nowoczesne, wyposażone we wszelkie udogodnienia stopery musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 80-100 zł. Z prostsze, ale również skuteczne zatyczki zapłacimy koło 50-60 zł. Pamiętajmy jednak, że zatyczki do uszu mają dbać o nasze bezpieczeństwo, więc warto zainwestować w nie większe pieniądze i cieszyć się skutecznym działaniem. Dobrej jakości stopery będą nam służyły latami, dlatego wybierzmy model, który będzie spełniał wszystkie nasz oczekiwania. Decydując się na zakupy przez Internet, jeśli nie będziemy przekonani, który model zatyczek wybrać, warto przejrzeć w takiej sytuacji opinie innych klientów oraz porównać cenny wszystkich produktów. Takie działania ułatwią nam wybór i zakup odpowiednich do naszych potrzeb stoperów.

Współcześnie szefowie fabryk czy kierownicy budowy bardzo dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników. Stopery ułatwią przebywanie w hałaśliwym otoczeniu i pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Dobrej jakości zatyczki do uszu mogą przydać się nie tylko podczas pracy, nawet przy codziennych czynnościach takich jak chociażby koszenie trawnika zagwarantują nam komfort wykonywanej czynności.