Wybieramy kostkę brukową

Budując dom warto zadbać o stworzenie idealnego otoczenia, które będzie imponowało w takim samym stopniu jak nieruchomość. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej! Jest wiele elementów które tworzą posesję – płot, trawnik czy brama to tylko niektóre z nich. Ale jak małym kosztem i nakładem sił stworzyć posesję marzeń? W pierwszej kolejności warto skupić się na nawierzchni otaczającej dom  – od wielu lat najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest kostka brukowa, która charakteryzuje się stosunkowo niską ceną i niesamowitą wytrzymałością.

Kostka wykorzystywana jest zarówno w przestrzeniach publicznych jak i prywatnych, a jej obecna różnorodności pozwala na stworzenie imponującego i jedynego w swoim rodzaju podjazdu czy chodnika.

Jaka kostka najlepsza?

Przy wyborze kostki brukowej warto zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego jest produkowana. Materiał w prostej mierze przekłada się na wygląd nawierzchni pełniącej kluczową role w wyglądzie całej posesji. Wyróżniamy dwa typy  kostek:

  • standardową
  • oraz szlachetną.

Pierwszą różnicą pomiędzy tym brukiem to cena – kostka szlachetna jest o około dwadzieścia procent droższa od tej standardowej. Ważną różnicą jest sam wygląd obu kostek. Szlachetna wykonana jest z najlepszych surowców, za czym idzie o wiele lepszy wygląd i wytrzymałość produktu. Zatem czy warto zapłacić więcej? Najnowsze badania wykazują że jak najbardziej opłaca się zainwestować w droższą wersję bruku. Dlaczego?

Nawierzchnia posesji stanowi aż trzydzieści pięć procent tego, jak postrzegamy cały dom. Jeżeli przyjmiemy, że średni koszt budowy domy wynosi pięćset tysięcy złotych, to za 35% wyglądu domu odpowiadają około pięciu procentom kosztów, gdyż średnie koszta nawierzchni szlachetnej wynoszą dwadzieścia tysięcy na posesję.

Kostka szlachetna dla najbardziej wymagających

Jest wiele godnych polecenia firm produkujących kostkę brukową, ale szczególną uwagę przykuwa bruk firmy Libet z linii Aspero. Jest to grupa produktów z kamienia szlachetnego, która poddawana jest innowacyjnym technikom obróbki, takim jak śrutowanie i szczotkowanie.

libet-aspero

Kostka posiada specjalną, chropowatą nawierzchnię i dostępna jest w wielu wariantach. Jej niejednolita powierzchnia powoduje, że zanieczyszczenia powstające na tej kostce są praktycznie niewidoczne. Zamówić można ją na stronie producenta: www.Libet.pl.

Powrót do korzeni

Z doświadczenia wiemy, że proste rozwiązania są najlepsze. Kostka brukowa Libet Stone Road inspirowana jest starymi, brukowanymi drogami. Dostępny w wielu wariacjach kolorystycznych bruk pozwala na osiągnięcie niesamowitych rezultatów i stworzenie imponującej nawierzchni. Stone Road można stosować w każdym otoczeniu – zarówno w przestrzeniach miejskich jak na prywatnych posesjach. Uniwersalny charakter tej nawierzchni pozwala na położenie jej w otoczeniu nowoczesnych oraz klasycznych budowli. Libet Stone Road to rozwiązanie pasujące do każdego miejsca na ziemi. Oferta firmy Libet jest cały czas poszerzana o nowe produkty.